Home » Klub dyskusyjny

Klub dyskusyjny

Każdego z nas nurtują jakieś pytania światopoglądowe, na które nie potrafimy często znaleźć sensownej odpowiedzi. Z tego powodu, z inicjatywy uczniowskiej powstał nasz klub dyskusyjny ,,Coś więcej”. Tu za sprawą nauczycieli: pana Piotra Klimskiego i pana Przemysława Poniatowskiego, w zetknięciu się nauki teologicznej z naukami społecznymi, następuje próba rozstrzygania najbardziej zawiłych i skomplikowanych kwestii w tym zakresie.
Wstęp do naszych dyskusji stanowi przeważnie omówienie danego problemu kolejno przez obu naszych nauczycieli. Przedstawiają oni swoje racje, a czasem polemizują ze sobą, opierając się na faktach naukowych i przytaczając odpowiednie teksty źródłowe, historyczne i filozoficzne. Następnie każdy z uczestników może zadać nurtujące go pytania lub przedstawić swoje przemyślenia związane z danym tematem.
Podczas tych konwersacji poruszamy obszary wiedzy, obejmującej rozmaite zagadnienia humanistyczne, uczymy sie prezentować własne poglądy i umiejętnie je argumentować, a także odnosić się z szacunkiem do cudzych, odmiennych od naszych przekonań. Te zajęcia są w pełni dostosowane do potrzeb uczniów, którzy sami wybierają ich tematykę, termin spotkań oraz formułę przebiegu dyskusji. Niezależnie od przekonań religijnych i filozoficznych, każdy może przychodzić na spotkania naszego klubu.
Zatem, jeśli ktoś z Was czuje wewnętrzną potrzebę rozmów poruszających zagadnienia moralne czy etyczne, powinien koniecznie do nas dołączyć. Serdecznie zapraszamy!

Brak postów spełniających podane kryteria

2016 Copyright Statmedi